Bungee Fly

Bungee Fly Nedir?

Bungee Fly elastik kordonlar ve bunlara bağlantılı olarak diğer materyaller ile oluşturulan Bungee Kit’lerle uygulanan bir egzersizdir. Dans-Fitness, Workout- Akrobasiyi içeren bel bölgesine giyilmiş harnese takılan elastik kordonların, profesyonel dağcılık kayışlarıyla desteklenmesi ile gerçekleştirilen, yeni bir sanatsal ve sportif aktivite türüdür.
Bungee Fly’da yapılan egzersizler kalori yakmak için iyi bir yöntemdir. Böylelikle kilo vermeye yardımcı bir etkiye sahiptir. Kalp ritmini ve kan akışını düzenlemeye yardımcı olan egzersizlerin etkisiyle hücrelere taşınan oksijen miktarının artmasıyla bireylerin enerjilerinin artmasına destek olur. Esnek kordonlar yardımı ile yapılan idmanlar sayesinde eklemler üzerindeki baskı diğer egzersiz çeşitlerine göre çok daha azdır. Bu sayede de eklemlerin korunmasına yardımcı olur.
Lenf dolaşımını düzenleyen bir etkiye sahip olan Bungee Fly, bu özelliği ile bağışıklığı güçlendirirken detoksu destekleyici bir dinamiğe de sahiptir. Dans hareketleri ile bireyin iyi vakit geçirmesine yardımcı olurken, ritmik hareketlerle de vücudu destekleyerek bireyin vücudunu daha iyi hissetmesine olanak sağlar.